Hledači nevšedních zážitků zapomínají, že mají na dosah ruky svět, ve kterém se mohou cítit jako ve stavu bez tíže. Krajinu plnou vrcholků hor, z nichž nehrozí pád. Říši prapodivných tvorů hýřících barvami… Kde se největší lunapark na světě nachází? Pravděpodobně jste mu již někdy byli velmi blízko, jen jste si neuvědomili jeho krásu. Svět pod mořskou hladinou je místem, kam se budete vždy rádi vracet.
Co má potápění společného s lyžováním?
Na obě aktivity bylo v minulosti pohlíženo z ryze praktického hlediska. Zatímco lyže byly důležitým dopravním prostředkem v oblastech pokrytých sněhem, potápění zase probíhalo za účelem vylovení určitých věcí – korálů, potopeného nákladu apod. Až v průběhu času se z obojího staly populární volnočasové aktivity. A v případě obou sportů nejde jen o radost z pohybu – velkým lákadlem je i kontakt s přírodou.
I vy si najdete důvod, proč se vydat pod mořskou hladinu
Potápění se každoročně věnují desítky tisíc Čechů a tisíce se vydávají do exotických destinací. Pod vodou si přijde na své každý – milovníci mořské fauny (setkání se žralokem obrovským je zážitek na celý život!) a flóry i lovci zážitků souvisejících s objevováním potopených vraků. Specifickou sortou jsou ti, kteří milují adrenalinové potápění ve větších hloubkách, jeskynních systémech a propastech.
Potápění a zdraví (a bezpečnost)
Ačkoliv nejde o přirozený pohyb, potápění je odborníky považování za velmi prospěšné. Nijak netrpí klouby a naopak dochází ke komplexnímu posílení svalové soustavy. Pobyt pod vodou navíc působí jako balzám na duši. Brána do podmořského světa je nyní otevřena téměř pro každého také díky množství nashromážděných vědomostí, inovativních postupů a moderních technologií.
Bez nadsázky lze tvrdit, že potápění – pomineme-li extrémní varianty – není o nic nebezpečnější než ostatní běžné sporty. Což samozřejmě neznamená, že se vám nemůže hodit kvalitní pojištění potápěčů v zahraničí. Nejen na horách, ale ani pod vodou člověk nikdy neví.