Češi kurzové sázen milují. Každoročně se v něm točí stovky miliard korun a někteří sázkaři si ze svého hobby udělali regulérní zdroj obživy. Většina je ovšem z dlouhodobého hlediska v červených číslech – a to nejen kvůli neznalosti sportovního prostředí, které je navíc velmi vrtkavé, ale především z důvodu nedodržování základních pravidel bankroll managementu. A co se týče sázení jako pasivního příjmu, správnou cestou může být využívání kvalitního sázkového poradenství.
Z amatéra profesionálem? Jde to!
Mezi amatérskými a profesionálními sázkaři často není rozdíl ve znalostech, jako spíše v celkové koncepci sázení. Profíci moc dobře vědí, že kromě přehledu aktuálního dění je zcela zásadní tzv. bankroll management.
Rozhodnete-li se sázet pravidelně, tedy nikoliv jednou za pár dní až týdnů, a to ještě v řádu desítek až stovek korun, musíte si stanovit rozpočet a finanční strategii. Peníze, které si na sázení vyčleníte, by vám neměly scházet. Nezapomeňte, že na sportovní sázení není vhodné pomýšlet jak na primární zdroj příjmu, byť si z něj třeba nakonec vytvoříte příjemný pasivní příjem.
Co se týče (doporučené) maximální sázky na jeden tiket, profesionálové obvykle doporučují nepřekračovat 5 % z celkového výše banku. V praxi však samozřejmě záleží i na zvolené strategii (tzn. na typu sázek).
Kdy využívat sázkové poradenství?
Profesionální sázkaři tráví spoustu času studováním statistik a získáváním důležitých informací ze zákulisí – o pasivním příjmu proto nelze příliš mluvit. O něčem jiném je však sázení na základě tipů od někoho, kdo má se sportovním sázením dlouhodobé zkušenosti – a především prokazatelnou dlouhodobou ziskovost.
Mezi nejoblíbenější sázkové poradce patří Rob Stark. Nabízí několik úrovní členství a zároveň provozuje atraktivní YouTube kanál, kde se dělí o své zkušenosti i z jiných oblastí. Bez ohledu na to, jestli sázíte přes Tipsport, nebo vám je milejší Fortuna, můžete díky jeho tipům vybudovat solidní pasivní příjem.
Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.